Türkiye'nin Latin Dans Portalı Salsa Videoları, Dans Kursları, Salsa Müzikleri, hepsi Salsa Turk'de...
Salsa Turk, Türkiye'nin Latin Dans PortalıDans Haber

KÜBA’NIN EFSANE GÖSTERİSİ BUENA VISTA Dünya Turnesi kapsamında Istanbul’da

KÜBA’NIN EFSANE GÖSTERİSİ BUENA VISTA Dünya Turnesi kapsamında Istanbul’da

Sıcak ritimler ,eşsiz danslar,egzotik güzellikler ve rüya gibi melodiler sizleri Küba gecelerinin heyecanlı ve  keyif dolu atmosferinde unutulmaz bir tura çıkaracak .

Kendinizi Kübaya özgü o müthiş  yaşam enerjisi ve coşkusuyla Karayip  adalarının huzur dolu sahillerinde dans ederken bulacaksınız..

Nasıl mı olacak ?
Eşsiz ve orijinal Kübalı karakterler ,Dünyanın en iyi Kübalı şarkıcıları ve sıradışı dansçılar benzersiz sahne performansı ve nefes kesici ışık showları Kübanın ateşi ve neşesiyle..ve karşınızda Efsanevi Buena Vista gösterisi

Dünyanın en çok tüketilen romu HAVANA CLUB Ana Sponsorluğunda 10 Nisan Cuma gecesi İstanbul’da performans gösterecek olan BUENA VISTA ;dans ve müzik dolu unutulmaz bir gece yaşatmak üzere UNILIFE Organizasyonu ile Dünya Turnesi kapsamında İstanbul’a geliyor olacak.PASION DE BUENA VISTA’NIN YILDIZLARI


MAIDA CASTANEDA

1941 yılında, Sierra Meastra’nın küçük bir kasabası olan Guisa’da ,kasabanın en büyük orkestrasının yönetmeni ve şefinin kızı olarak dünyaya geldi .Babasının sayesinde ,müziğe olan tutkusunu keşfeden ve kısa bir süre sonra Küba’nın en ünlü kompozitorü  ve Ernest Hemingway’ın en sevdiği parçanın yazarı Bennie Morae’yle yolları kesişti .

Gelecek vaad eden bu genç kızın inanılmaz müzik yeteneğinden çok etkilenen Bennie Morae ona eğtim hayatı boyunca her türlü desteği sağladı .

1989 yılında Original De Manzanillo festivalinde İbrahim Ferrer ile ilk kez aynı sahneyi paylaşması ,Maida Castaneda’ya Ferrerin ölümüne dek sürecek olan bir dostluğun kapısını açtı .

Sahnede geçirdiği yıllar boyunca sürekli Omara Portuondo’nun en büyük rakibi olarak gösterilen sanatçı kariyeri boyunca 23 ödülün sahibi oldu .

Maida Castaneda  Dünyanın dört bir yanında verdiği konserlerde izleyicilerine Küba kültürü ve yaşam tarzını en iyi şekilde yansıtarak onlara Küba yaşam coşkusunu aşılamayı başardı 
TOMAS SANCHEZ

1948 yılında müzisyen bir babanın dördüncü çocuğu olarak dünyaya geldi..Küba müziğinin ritimleri ve neşe dolu melodileriyle dolu bir çocukluk geçiren Tomas Sanchez kısa bir zaman sonra „Müziğin Tüm Hayatı „olacağını anlamıştı .

Congas(Küba müziğine özgü bir davul) ve Trampet  çalmaya başlayarak Sierra Maestra gibi birçok fakli grupta performans gösteren Tomas Sanchezin 1980’lerde Compay Segundo ile gerçekleştirdiği 50 konserlik yolculuk tüm kariyerini derinden etkiledi,çünkü Compay Segundo’nun efsanevi ve unutulmaz parçası „Chan Chan“ bu turnede doğmuştu.

Tomaz Sanchez ,tüm Dünyada „Chan Chan“i telif hakkı ödemeden çalma hakkına sahip tek sanatçıdır.PACHIN INOCENCIO


1933 yılında doğan  anne ve babasının sahne performanslarının sahnenin yanındaki beşiğinde dinleyerek büyüyen  Pachin ,ailesinin söylediğine göre dünyanın en mutlu bebeğiydi
Müziğin büyüsüne 6 gibi erken bir yaşta kapılan Pachin önce perküsyon çalmaya başladı ancak kısa bir süre sonra annesinin şarkı söyleme  tutkusuna kapıldı.Henüz 10 yaşındayken aşıklarının kalbini çalmaya çalışan Kübalı gençlere birkaç peso karşılığında ,sevgililerinin balkonlarının önünde en güzel serenatları söylemeye başlamıştı bile .

Müzik eğitimi boyunca sadece şarkı söyleme yeteneğini geliştirmekle kalmayan Pachin,aynı zamanda Küba müziğinin tüm enstrümanlarını da çalmayı öğrenerek tüm hayatı boyunca hepsini başarılı bir şekilde çalmaya devam etti.

13 yaşındayken o sıralar 19 yaşında olan İbrahim Ferrer ile dost olan sanatçı ,yıllar boyunca İbrahim Ferrer ile aynı sahneyi paylaştı ..

Omara Portuonda da Pachin’in arkadaşlarından birisidir .Santiago De Cuba festivalinde birlikte gerçekleştirdikleri  unutulmaz düet performans festival katılımcılarını çılgına çevirnişti.ANTONI CASTRO

"La Idea" grubunun yaratıcısı ve solisti olan Antoni 1967’de dünyaya geldi.Müthiş bir Tres-Gitar sanatçısı ve Perküsyon virtüözü olan büyükannesi Antoni’yi henüz bir çocukken  müzik diyarı Kübaya götürdü.

Antoni 3 yaşındayken büyükannesi ve büyükbabasının performanslarında dans ediyordu ,9 yaşındayken bass-gitar çalmaya başlayan sanatçı 15 yaşında tüm ömrü boyunca sürecek aşkları piyano ve trompetle tanıştı.

İbrahim Ferrer ve Ruben Gonzales gibi Küba yıldızlarıyla gerçekleştirdiği sayısız  performans yanında Latin güzel Gloria Estefanın Küba turnesinde de kendisine eşlik etti.


Organizasyon resmi web sitesi: http://www.buenavistaturkiyede.com/

ONLINE BILET ALMAK IÇIN TIKLAYIN

27.02.2009 Get Adobe Flash playerİletişim: salsaturk@gmail.com   |   Reklam