Kategoriler

Türkiye’nin ilk Latin müziği karnavalı Carnaval Latino

Latin müziği tutkunları bugünün Groupon’uyla muhteşem bir etkinliğe davetli! Türkiye’nin ilk Latin müziği karnavalı Carnaval Latino 11 Temmuz akşamı Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşiyor!

Küba’nın müzik dünyasına kazandırdığı en önemli isimlerden Buena Vista Social Club, Latin müziğinin kraliçesi Omara Portuondo ve Luis Ernesto Gomez & La Descarga‘nın sahne alacağı karnavalda eğlencenin doruklarına ulaşacaksınız!

Karnaval Programı:

  • 19:00 – Kapı Açılış – Latin dans hitleri
  • 20:00 – Luis Ernesto Gomez & La Descarga
  • 21:00 – Bebe
  • 22:15 – Buena Vista Social Club & Omara Portuondo

Sanat hayatının 60. yılını kutlayan Omara Portuondo, geride bıraktığı hatıralarını ve müzik deneyimini dünyada en çok sevdiği şehirlerden biri olan İstanbul’da hayranlarıyla paylaşacak. Dünyada milyonlarca kişiye Latin müziğini sevdiren, birçok Grammy ödülü sahibi Buena Vista Social Club ise bu büyülü sese eşlik edecek.

Image 2

Dünyanın dört bir yanında konserler veren, Latin müziğini dünyaya sevdiren Buena Vista Social Club ile Omara Portuondo ikilisi dünya basınının da beğenisini topluyor.

Times ve The Sun’ın “Dünyanın en büyük müzik olayı” ve “Heyecanlandırıcı” olarak nitelendirdiği bu birliktelik asla unutamayacağınız bir gece geçirmenizi sağlayacak!

Image 3

Festivalde, geçtiğimiz kış İstanbul konser biletleri kısa sürede tükenen, yoğun ilgi üzerine tekrar İstanbul’a gelecek olan Buena Vista Social Club & Omara Portuondo’nun yanı sıra yıllardır ilgiyle beklenen ve ilk kez Türk müzikseverlerle buluşacak olan Bebe‘nin muhteşem şarkılarıyla binlerce latin müzik tutkunun dans ve eğlenceye doyacak.

Bebe, dünyanın dört bir yanında verdikleri konserleriyle Latin müziğini dünyaya sevdiren grup birden çok Grammy ödülü sahibi.

Valencia doğumlu benzersiz sesi ve güçlü yorumu ile İspanya’nın en popüler isimlerinden biri olan Bebe, Malo ve Siempre Me Quedara gibi şarkılarıyla milyonlarca müzikseverin kalbini fethetti.

Sadece Youtube üzerinden şarkıları 3 milyon üzerinden izlenirliğe sahip sanatçı ilk defa Türkiye’ye geliyor!

Luis Ernesto Gomez & La Descarga orkestrası ise Kolombiya, Türkiye, Fransa, İspanya ve Protekiz insanlarının müziklerini, Salsa Big Band geleneği ile seyirciye taşıyor.