Kategoriler

Latin gecesinde ne giyilir?

Latin gecesinde ne giyilir? Son zamanların en revaçta olan dansı tabiki latin danslarından Salsa ve bachata . Neredeyse artık her gün bir yerlerde Latin geceleri düzenlenmekte. Hatta hafta sonları özellikle büyük şehirlerde günde 8-10 a yakın dans gecesi etkinliği bulunmakta.

Peki bu gecelere giderken ne giymeliyiz.

Latin gecelerinde belirli bir kıyafet zorunluluğu bulunmamakta. Sosyal bir dans olduğu için , nasıl kendinizi rahat hissediyorsanız o şekilde giyinmeniz, dans ederken daha keyif almanızı sağlayacaktır.

Önemli olan çiftli danslarda öncelikle kendinize ve partnerinize saygı olarak Temiz ve özenli gelmeniz kesinlikle yeterli bir ayrıntı. Sürekli hareket halinde olmanız sebebiyle terlemenize önlem yedek kıyafetler bulundurabilirsiniz. Latin gecelerinde dans etmek için gelmiş tüm dansçılar bir sırt çantasıyla geldiğini göreceksiniz. Özellikle erkekler 2-3 tişört bulundururlar.

Latin dansları konusunda biraz daha deneyimliyseniz ve dikkat çekmek istiyorsanız. Partnerinizle uyumlu giyinerek dansınızla herkesi büyüleyebilirsiniz.

Aslında Dans gecesindeki en önemli ayrıntı kesinlikli dans ayakkabıları. Kıyafet konusunda çok sınırlayıcı olmasada Dans gecesinde dans ayakkabısı çok önemlidir .Bayanlar için çok uzun topuk olmamakla birlikte( ideal topuk boyu 3,5 pont) Bilekten bağlı dans ayakkabıları ile daha rahat dans edebilirsiniz. Ayrıca dans ayakkabıları ayağınıza uygun dizayn edildikleri hafif ve esnek oldukları için gece boyu dans ederken ayaklarınız daha rahat olacaktır. Dans gecesi için mutlaka bir dans ayakkabısı getirmeniz olmazsa olmazınızdır.

Dans festivallerinde ise durum biraz daha farklıdır. Sosyal latin gecelerindeki kadar salaş giyinmenizi öneremeyeceğim. Çünkü Festivallerde mutlaka konsept geceler bulunmaktadır. Ve o güne özel o konsepte gitmeniz tercih sebebidir. Renkli gece, kırmızı beyaz, seksi gece vb… o konsept dahilinde ve çok şık giyinmeniz tercih sebebidir. Salaş giyinen çok nadir kişi göreceksinizdir. Çünkü herkes adeta defileye çıkar gibi giyinecektir. Bu tarz özel etkinliklerde olabildiğiniz kadar şık olun. Ve kıyafetinize uygun renk dans ayakkabıları ile festivalde yıldız olabilirsiniz…

Kısacası Latin geceleri eğer özel bir konsept dahilinde değilse, gitmeden önce gecelerin konseptine mutlaka bakın. Kostümlü yada giyim tercihi belirtilmemişse gece boyu rahat olabileceğinizi düşündüğünüz kıyafetinizle gidebilirsiniz.

Gece boyu dans edeceğinizi düşünürsek yedek kıyafet, tişört bulundurmanız olumlu olacaktır.

Ve dans gecesinde olmazsa olmazınız kesinlikle dans ayakkabıları.

Bol danslı günler…

Kaynak: www.kadinplus.com